Köpölyözés

A köpölyözés egy olyan természetes ősi gyógymód, melyet több évezrede alkalmaznak. A köpölyözés már az ókorban is létezett Egyiptomban, az ősi Kínában, Görögországban és Rómában is használták fájdalomcsillapításra, lázcsillapításra, szédülésés étvágytalanság esetén, különböző bőrproblémákra.
Fokozzák vele vérkeringést és beindítják a szervezet öngyógyító és méregtelenítő folyamatait.

 

Mi a köpölyözés lényege?    

A módszer lényege, hogy a bőrre helyezett edényekben vákuumot képeznek, ez felfelé szívja a bőrt és beindítja a jótékony folyamatokat. A kb. 2-7 cm közötti edényeket 5-15 percig hagyják rajta a kezelendő testrészen, mint pl. a háton, a vállon, majd óvatos mozdulatokkal eltávolítják. A köpölyözés hatására a bőrön jellegzetes, kerek, piros vagy barnás foltok keletkezhetnek, melyek általában néhány napon belül elmúlnak.

A hagyományos kínai orvoslás és a nyugati gyógyászat a köpölyözést eltérő módon gyakorolja. Kínában a köpölyözést egy nagyobb, összetett kúra részeként ajánlják, amelyben a táplálkozási ajánlások és más egészséget befolyásoló tanácsok is helyet kapnak, és a köpölyözést sem egyetlen alkalommal használják.

A nyugati orvoslásban arra a területre helyezzük a vákumot, ahol a fájdalom jelentkezik.

A köpölyözés segíti a szervezet öngyógyító folyamatait, fokozza a vér-, illetve a nyirokáramlást, így a méreganyagoktól is könnyebben szabadulhatunk meg.
Nagyszerűen használható kiegészítő terápiaként például olyan betegségek esetén, mint a krónikus bronchitis, a krónikus köhögés, a tüdőgyulladás, illetve a vázizomzatot érintő betegségek, problémák. Ezen kívül javítja a szervezet energiaellátását, kiegyensúlyozó és méregtelenítő hatású, és segít kezelni az olyan krónikus fájdalmakat, mint a reumatikus panaszok és a migrén.

Miért kedvelik a sportolók is ezt a módszert?

A sportolók is kedvelik ezt a módszert jótékony hatásai miatt. Például Michael Phelps a 2016-os riói olimpia úszóversenyei között alkalmazta, mert bőrén vörös kör alakú foltokat lehetett látni és hamar kiderült, hogy ezek bizony a köpölyözés nyomai. Phelps mellett egy másik eredményes olimpiai úszó Natalie Coughlin is előszeretettel alkalmazta a köpölyözést. Sőt az amerikai tornászválogatott egyik tagja, Alexander Naddour egyenesen azt találta mondani, hogy "Ez jobb, mint bármi más, amire pénzt költöttem”.